מיחזור משכנתא האם כדאי

מיחזור משכנתא האם כדאי
תקופת המגפה הביאה עמה לא מעט שינויים לטובה ולרעה; מצד אחד רבים איבדו את מקור הכנסתם ואת מקור היציבות שלהם, ובכך נוצרות בעיות בתשלום המשכנתא. מצד שני, ריביות המשכנתא ירדו בהתאם, מה שהופך לקיחת משכנתא, ובעיקר מיחזור משכנתא והגדלתה במידת הצורך, לצעד חכם מאד. לכן, בואו נגלה מהו מיחזור משכנתא מה צריך לדעת עליו, ואיך עושים זאת. 

מיחזור משכנתא מה צריך לדעת
מחזור משכנתא היא פעולה בה אנחנו לוקחים את הסכם המשכנתא הקיים ובעצם ממחזרים אותו בהסכם משכנתא חדש, משתלם יותר, ובכך סוגרים את ההסכם הישן, ומשלמים כעת את החדש לפי תנאיו. 

הסיבות לביצוע מיחזור משכנתא צמודה, לדוגמא, הן רבות ומגוונות. לדוגמא, נראה כי בשנים האחרונות ריבית המשכנתא ירדה ובכך משתלם לנו יותר לקחת משכנתא חדשה שחוסכת לנו כסף. כמו כן, לפעמים ערך הדירה עולה עקב שיפוץ ונצטרך הגדלה של המשכנתא מבחינת תשלומים, או הגדלת הסכום הנלקח. מן הצד השני, ניתן לקחת משכנתא יותר משתלמת ולפרוע אותה מוקדם יותר מהצפוי, וכך הלאה. 
אז אם תשאלו אותנו: מיחזור משכנתא האם כדאי? התשובה היא כן, אבל לא בלי ייעוץ והכוונה.

מי יכול לייעץ על מיחזור משכנתא והגדלתה
נדע כי מיחזור משכנתא צמודה למדד היא כדאית עבורנו בעזרת סיוע וייעוץ של יועץ משכנתא מחברת אמון משכנתאות. החברה הוקמה במטרת שליחות, משמע היא באה לעזור לכל אדם, לא רק לקחת משכנתא משתלמת, אלא גם למחזר אותה באופן נכון ומשתלם בהתאם לצורך ובהתאם לתנודות השוק. יחד עם אמון משכנתאות נוכל לסיים את הכאב ראש שהוא משכנתא, אבל באופן חכם ואפילו מהיר יותר בגלל כדאיות המחזור.

לסיכום
אז אם נשאל: מיחזור משכנתא האם כדאי נגלה שהתשובה היא כן, אבל בהתאם למצב שלנו כרגע ובהתאם למצב השוק. משמע, מיחזור משכנתא האם כדאי לבצעה, תלוי במידה גדולה במצב הכלכלי שלנו ברגע נתון ובמצב הריביות המוצעות כעת בשוק. נוכל לראות כי לעיתים הריבית יורדת ונוכל למחזר משכנתא לסכום הרבה יותר משתלם, או עם תנאים הרבה יותר נוחים. יועץ משכנתא פרטי הוא אחד הסיבות שנוכל לענות בחיוב על השאלה מיחזור משכנתא האם כדאי לנו, בגלל הסיוע המשתלם שהוא נותן לנו. 

Ⓒ כל הזכויות שמורות לאמון משכנתאות

נושאים נוספים:

מדד תשומות הבנייה

מדד תשומות הבנייה מודד את שינוי עלות "סל המוצרים" המשמשים לבנייה של בתי מגורים ומייצג את עלויות הבניה של קבלנים. האם ניתן לצמצם את התשלום? כן.

קרא עוד »

מדד המחירים לצרכן

מהו מדד המחירים לצרכן? מתי מתפרסם המדד? ואיך הוא משפיע באופן ישיר על עלות המשכנתא והאם כדאי לשלב מסלולים צמודי מדד במשכנתא?

קרא עוד »
דילוג לתוכן