איך מקבלים אישור עקרוני למשכנתא

לקיחת משכנתא היא לא רק הליך בירוקרטי ארוך, בו מעורבים גורמים שונים, אלא גם הליך פרטי שלנו, שבו אנחנו מחפשים את הנכס המושלם, מבצעים שיחות רבות עם בעלי הנכס הנוכחיים, ומבצעים מגעים ללקיחת ההלוואה הנכונה על מנת לרכוש את אותו הנכס. יש כאן הרבה מאד דברים שקורים במקביל ולכן לאורך כל הזמן הזה, יש לנו בעיית ביטחון לא קטנה מכל הצדדים. אישור עקרוני למשכנתא מהבנק פותר לנו באופן חלקי את הבעיה הזו.

מהי בקשה לאישור עקרוני למשכנתא

אישור עקרוני מתקבל מהבנק שמלווה לנו את כספי המשכנתא. מדובר באישור שאינו חובה בעיני מוכר הנכס, אבל הוא בהחלט מתקבל בעין יפה ומסייע בהעדפה שלכם בעיניו על פני אחרים. האישור קודם לחוזה המשכנתא שנחתום ותקף לפחות ל-24 ימים. הוא מאפשר לנו לדעת שנוכל לקחת משכנתא ושאנחנו יכולים להמשיך בחיפוש אחר הנכס המושלם, ביחס להיקף ההלוואה שיש באישור.

אז תשאלו איך מקבלים אישור עקרוני למשכנתא? ובכן מגישים בקשה לאישור עקרוני למשכנתא לגופים הרלוונטיים (ניתן הגיש לכמה גופים, היות וזה לא מחייב אתכם בשום תשלום או הבטחה). הבנק יבקש מכם טפסים שונים הכוללים את תלושי השכר שלכם, תדפיסי עו"ש, צילום ת"ז וכך הלאה.

האם יש פתרונות למסורבי משכנתא בבנקים?

ישנם לא מעט אנשים שעקב המצב הכלכלי שלהם הם מסורבי משכנתא. אז נשאלת השאלה אם יש פתרונות למסורבי משכנתא בבנקים, והתשובה היא כן. בגלל ששירות הגשת הבקשה לאישור עקרוני הוא בחינם וללא התחייבות, ניתן להמשיך ולנסות, אבל מנת להצליח נצטרך סיוע של יועץ משכנתאות פרטי. יועץ המשכנתא יכול לתת לנו ליווי בתהליך ואף בתור מיופה כוח, יוכל לבצע אותו עבורנו. 

חברת אמון משכנתאות, יכולה לא רק להסביר לנו איך מקבלים אישור עקרוני למשכנתא, אבל יכולה לסייע לנו בליווי והגשת המסמכים באופן תקין ומקובל, על מנת שלא נתקל במצב בו סורבנו עקב הגשה לא תקינה של טפסים.

לסיכום

אז איך מקבלים אישור עקרוני למשכנתא? יוצרים קשר עם יועץ פרטי שמסביר לנו איך מקבלים אישור עקרוני למשכנתא, אבל שגם מגיש עמנו את הטפסים הנכונים. כמו כן, אם אנחנו מסורבים בבנק, הוא ידע כיצד לפנות שוב בצורה תקינה.

Ⓒ כל הזכויות שמורות לאמון משכנתאות

נושאים נוספים:

מדד תשומות הבנייה

מדד תשומות הבנייה מודד את שינוי עלות "סל המוצרים" המשמשים לבנייה של בתי מגורים ומייצג את עלויות הבניה של קבלנים. האם ניתן לצמצם את התשלום? כן.

קרא עוד »

מדד המחירים לצרכן

מהו מדד המחירים לצרכן? מתי מתפרסם המדד? ואיך הוא משפיע באופן ישיר על עלות המשכנתא והאם כדאי לשלב מסלולים צמודי מדד במשכנתא?

קרא עוד »
×
דילוג לתוכן