משכנתא ללא טעויות | איך להימנע מטעויות נפוצות בתהליך המשכנתא?

יש לא מעט הנחות יסוד שאנו נוטים לקחת כאשר אנו רוכשים את הדירה הראשונה שלנו. לעתים ההתרגשות הגדולה גורמת לנו לפספס את הדברים החשובים. אז איך ניתן לקחת משכנתא ללא טעויות ואילו אותיות קטנות חייבים להכיר? יועץ משכנתאות חושף את כל המכשולים שבתהליך המשכנתא.
אחת המטרות של כולם היא לקחת את המשכנתא ללא טעויות. אז ממה צריכים להיזהר ואיך להימנע ממכשולים בתהליך המשכנתא? יועץ משכנתאות חושף את כל הסודות. תמהיל משכנתא
אחת המטרות של כולם היא לקחת את המשכנתא ללא טעויות. אז ממה צריכים להיזהר ואיך להימנע ממכשולים בתהליך המשכנתא? יועץ משכנתאות חושף את כל הסודות. תמהיל משכנתא

אחת המטרות של כולם היא לקחת את המשכנתא ללא טעויות. מהן הטעויות הנפוצות בתהליך המשכנתא ואיך להימנע מהן ? יועץ משכנתאות חושף את הסודות.

המטרה שלכם - נקודת הפתיחה בתכנון המשכנתא

תארו לכם שאתם הצלחתם לחסוך את ההון העצמי הנדרש למשכנתא, מצאתם את הדירה שאתם רוצים לרכוש, ואתם רגע לפני הגשמת החלום שלכם.

זוהי נקודת הפתיחה של כל מי שלוקחים את המשכנתא לרכישת הדירה הראשונה שלהם.

עבור חלק מהאנשים זה עשוי להיות שלב מאוד מלחיץ ומבלבל, כי עולם המשכנתאות חדש עבורם, ולכן הדרך הנכונה ביותר להגיע לתהליך המשכנתא היא על ידי ביצוע הכנה מוקדמת. 

זכרו את המטרה העיקרית שלכם:

בסופו של יום מה כולם רוצים? לדעת שהם קיבלו את המשכנתא הטובה ביותר, עם התנאים הטובים ביותר ועם תמהיל משכנתא מנצח שנבנה במיוחד עבורם, על מנת שיצליחו לעמוד בהחזרים החודשיים של הלוואת המשכנתא. 

אז איך עושים את תהליך המשכנתא בצורה נכונה? ממה צריכים להיזהר ואיך ניתן להימנע ממכשולים ולקחת משכנתא ללא טעויות? 

במאמר הבא אנחנו נפרט את הטעויות הנפוצות של זוגות צעירים שלוקחים את המשכנתא הראשונה שלהם, ונסביר כיצד לזהות את המכשולים שבדרך ולעשות את התהליך בצורה הנכונה. 

טעויות נפוצות בתהליך המשכנתא

התחלת תהליך ללא ידע קודם:

אחת הטעויות הנפוצות ביותר היא לגשת לתהליך המשכנתא ללא יידע קודם ובעצם "להמר" על הכסף שלנו. 

חשוב לזכור שמשכנתא היא הלוואה ארוכת טווח, ולמעשה היא אחת ההלוואות החשובות ביותר שנעשה בחיים שלנו, ולכן אסור לנו להקל ראש ולפעול מהרגש. 

קראו מדריכים, שאלו שאלות בפורומים השונים ובעיקר תגיעו עם הרצון ללמוד את התחום, גם אם מתכננים לקחת יועץ משכנתאות בתהליך.

זכרו שידע זה כוח, ולכן לא נרצה להגיע לתהליך המשכנתא ללא "הכוח" (הידע) הנדרש.

גם אצלנו באתר תוכלו למצוא את המדריך המלא למשכנתא ובו עשרות מאמרים, טיפים וסרטונים שעשויים לעזור לכם לצבור את הידע הנדרש.

ביטוח חיים למשכנתא:

אחד הביטחונות שהבנק מבקש מאתנו בתהליך המשכנתא הוא להציג פוליסת ביטוח חיים למשכנתא, וכך יבטיח שאם אחד מבני הזוג ילך לעולמו בטרם עת, הביטוח יכסה את תשלום המשכנתא שנותרה. 

אנשים מבוגרים או צעירים בעלי רקע בריאותי לא תקין, צריכים קודם כל לבדוק מול סוכן הביטוח שלהם אם הם "ברי ביטוח"

חשוב לזכור שלסכום ההחזר החודשי במשכנתא יתווסף תשלום הפרמיה של הפוליסה, במקרים מסוימים הפרמיה עשויה להיות גבוהה ולכן צריך לקחת גם את העלות הזו בתחשיב האפיון הפיננסי שלכם.  

האמונה שהבנק ישים את האינטרסים שלכם לפני האינטרסים שלו:

בתור יועץ משכנתאות שמעתי לא מעט פעמים את המשפטים: "אני לקוח טוב של הבנק", "המנהל מכיר אותי ויסדר לי משכנתא מצוינת" ועוד משפטים דומים.

אני לא רוצה לומר באופן גורף שהבנקאים יחפשו איך להרוויח עליכם את המקסימום האפשרי, ויכול להיות שבמקרים מסוימים גם תמצאו בנקאי שבאמת יביא לכם אישור עקרוני למשכנתא עם תנאים טובים,

אך יחד עם זאת, חשוב להבין שהבנקאי הוא יועץ משכנתאות מטעם הבנק, ולכן בראש ובראשונה המטרה שלו היא להגדיל את הרווחים לבנק. 

כלומר: אין לקחת את האישור העקרוני שתקבלו בתור עובדה מוגמרת, וחשוב לבחון את ההצעה שקיבלתם ואת התנאים שניתנו לכם מטעם הבנק. 

הקלת ראש בחישוב סכום ההון העצמי הנדרש להשלמת העסקה:

כמו שאתם בוודאי יודעים, על פי בנק ישראל הסכום המינימלי של ההון העצמי למשכנתא לרכישת הדירה הראשונה, צריך להוות לכל הפחות 25% משווי הנכס על פי הערכת שמאי או מחיר הרכישה, הנמוך מבניהם. 

מה שקורה הרבה פעמים זה שאנשים מגייסים את ההון העצמי המינימלי שנדרש לעסקה ורצים לתהליך, מבלי לקחת בחשבון את ההוצאות הנלוות למשכנתא. 

רכישת דירה מלווה בהוצאות נוספות, כמו למשל: אגרות תשלום, תשלום לאנשי מקצוע שמלווים אתכם, ריהוט הדירה, שיפוץ לקראת הכניסה לדירה ועוד… 

חשוב להבהיר: כל ההוצאות האלה, אינן יכולות להיות חלק מהמשכנתא וצריכים להתכונן אליהם כחלק מההון העצמי שאתם מביאים לעסקה. 

לכן האמירה הנכונה ביותר בנושא הון עצמי למשכנתא, היא שההכנסה הפיננסית הטובה ביותר תכלול את אחוז ההון העצמי הנדרש בתוספת הסכום שתצטרכו להשלמת ההוצאות הנלוות לרכישת הדירה. 

הערכת הנכס על סמך מודעה ב-"יד 2" או על סמך אינטואיציה:

בעסקת רכישה של דירה יד שנייה, הלוואה כנגד נכס קיים או באחוז מימון מקסימלי לערך הנכס יש חשיבות רבה בסכום המשכנתא שתקבלו.

אל תהמרו על הכסף שלכם, זכרו שעל מנת שהבנק יסכים להעמיד עבורכם את הלוואת המשכנתא, תצטרכו לבצע שמאות בתהליך המשכנתא ושווי הנכס על פי הערכת השמאי יהיה זה שיקבע את הרף המקסימלי למימון הרכישה, בכפוף לחישוב ההכנסה הפנויה ויכולת ההחזר שלכם. 

אז אם אתם לא בטוחים בשווי הנכס שלכם, או שאתם צריכים אחוז מימון מקסימאלי מומלץ לבצע שמאות מוקדמת ולהימנע מטעיות שעלולות לגרום לכם להפסיד הרבה כסף ולפעמים פשוט "לפוצץ" את העסקה.

מחפשים ייעוץ למשכנתאות ומעוניינים לקבל אישור עקרוני למשכנתא מוצלחת? קבלו את המדריך שלנו על ייעוץ משכנתאות מצוות היועצים שלנו.

חישוב ההכנסה שלכם בצורה לא מדויקת

אחד הקריטריונים החשובים ביותר בתהליך המשכנתא היא בדיקת סכום ההכנסה הפנויה ויכולת ההחזר שלכם. 

הרבה פעמים בשיחות הטלפון שלנו אנחנו מוצאים מקרים בהם אנשים "מעגלים" את הסכומים כלפי מעלה כדי להיראות טוב, אך העניין הזה הרבה יותר מסוכן ממה שזה נשמע. 

תארו לכם סיטואציה בה אתם גבוליים בהכנסה הפנויה שלכם, ואתם רוצים לבדוק כמה משכנתא אפשר לקחת ואז אתם מחליטים שאתם מעגלים את הסכומים כלפי מעלה במטרה "להעביר את העסקה".

ראשית מדובר בעיוות הנתונים שלכם, ואנחנו לא מאמינים בלעוות את המציאות.

חשוב שנזכור שבסופו של יום במעמד בחינת המסמכים שלכם האמת תצוף, ואם הסכומים לא יהיו תואמים למה שהצהרתם במועד הגשת הבקשה לאישור עקרוני למשכנתא, הבנק עשוי לחזור בו מהאישור שנתן לכם. 

לכן וודאו את המספרים שלכם ותדייקו! אל תצהירו על 11,500 שקלים אם אתם מרוויחים ₪10,700 

בחרו את האנשים שתרצו להתייעץ איתם בצורה קפדנית:

כשאנחנו מתכננים משהו חדש שמעולם לא עשינו ואנחנו מחפשים לקבל "חיזוק" או עצה טובה, הרבה פעמים בתור התחלה, אנחנו פונים לחברים ובני משפחה.

זה בהחלט נכון לשוחח עם מי שכבר לקחו בעבר משכנתא, אך לא תמיד התשובות שאנחנו נקבל מהם יהיו הנכונות ביותר עבורנו. 

חשוב להבהיר שבייעוץ פיננסי, לרבות ייעוץ משכנתאות היכולות, הידע והניסיון הם לא דברים שניתן להקל בהם ראש,

ולכן במידה ואתם מתכננים לקחת משכנתא ואתם צריכים הכוונה או לשאול שאלות, מוטב ליצור קשר עם יועץ משכנתאות בשיחת ייעוץ ראשוני שלרוב יינתן ללא עלות וללא התחייבות. 

קביעת סכום החזר חודשי ללא ביצוע אפיון פיננסי

יש כלל שאומר שעל מנת לקבל תנאים טובים בתמהיל המשכנתא שלכם, תצטרכו לשלם לכל הפחות כ- 550 שקלים על כל 100,000 שקלים שתיקחו בהלוואת המשכנתא. 

אך יחד עם זאת, קביעת סכום ההחזר החודשי במשכנתא אינה שליפה מהראש אלא תהליך שמצריך אפיון פיננסי מעמיק ולכן כדי להימנע מטעויות במשכנתא אנחנו צריכים להיזהר מלהניח הנחות יסוד שגויות ולטפל בחלק הפיננסי בצורה מעמיקה. 

קחו דף ועט ותרשמו את כל ההוצאות החודשיות שלכם אל מול ההכנסה החודשית וכך תדעו מהו סכום ההחזר החודשי שתוכלו לעמוד בו.

זכרו שגם הסכום הזה עשוי להשתנות בהמשך במקרה של עליה בריביות והמדדים. 

בשנים 2022-2023 היינו עדים לעלייה מסחררת בריבית הפריים ומדד המחירים לצרכן, ולכן מומלץ לקחת מקדם ביטחון של 10% בסכום ההחזר החודשי למקרה שהריביות יעלו בעתיד.

אנשים מקדשים את הריביות ושוכחים להסתכל על התמהיל

כמעט כולם עסוקים כל הזמן בשאלה: "כמה ריבית הבנק ייתן לנו?" וזה ברור לחלוטין, כי בסופו של יום כולנו רוצים לקבל את המשכנתא עם התנאים הטובים ביותר, 

אך הרבה פעמים אני נתקל בפורומים במקרים בהם אנשים פשוט "מקדשים" את הריביות ושוכחים שמנוע החיסכון העיקרי במשכנתא הוא דווקא התמהיל ולא הריביות. 

זכרו שהריביות מתעדכנות ומשתנות מעת לעת ותמהיל המשכנתא לעומת זאת לא ישתנה עד לרגע שבו תבחרו לבצע מחזור משכנתא

בניית תמהיל משכנתא ללא ידע מוקדם וראייה פיננסית

ראשית נאמר ששלב בניית תמהיל המשכנתא הוא אחד השלבים הקריטיים בתהליך המשכנתא. בואו נשים את זה על השולחן: מקור החיסכון העיקרי במשכנתא הוא התמהיל ולא הריביות.

אז איך בונים תמהיל משכנתא מנצח? בעזרת כל מה שאספתם בדרך:

  • סכום ההכנסה הפנויה ויכולת ההחזר שלכם.
  • מספר השנים שתרצו לפרוס אליהן את המשכנתא.
  • מטרות הרכישה – (האם אתם רוכשים דירה למגורים או להשקעה). 
  • שינויים אפשריים בעתיד בהכנסה ו/או כספים שתקבלו בעתיד שבעזרתם תרצו לפרוע ו/או למחזר חלק מהמשכנתא.
  • משתנים נוספים…

כדי לבנות תמהיל משכנתא בצורה נכונה, אתם חייבים שתהיה לכם את היכולת האנליטית והראייה המרחבית הנדרשים לתהליך בניית תמהיל המשכנתא. 

במידה ואתם לא בטוחים איזה תמהיל רלוונטי עבורכם, מוטב שלא תבנו את תמהיל המשכנתא לבד ותתייעצו עם יועץ  משכנתאות שיידע לאפיין את התנאים הנכונים ביותר עבורכם.

זכרו: אנחנו רוצים משכנתא שנוכל לעמוד בתשלומים שלה, ולכן תמהיל המשכנתא הוא קריטי ואי אפשר להקל בו ראש.  

איך תבחרו נכון את יועץ המשכנתאות?

להבדיל מהתייעצות פיננסית, דווקא כאן באמת מבורכים החברים ובני המשפחה שלכם ביכולת להמליץ לכם על מישהו שהם סומכים עליו. 

זה מעניק לנו את הביטחון, כי מישהו שאנחנו מכירים המליץ על אותו יועץ משכנתאות – משמע כנראה שמקצועיות וידע יהיו לו.

יחד עם זאת, אחד הדברים שאני תמיד אומר בתור יועץ משכנתאות הוא שמלבד היכולות, המקצועיות, הידע וההמלצות של בני המשפחה והחברים, דווקא הכימיה האישית שלכם עם יועץ המשכנתאות צריכה להיות קריטריון עיקרי בשיקולים.

הרי ברור שאנחנו נבחר לקחת יועץ משכנתאות שיש לו ידע וניסיון והוא לא פחות ממקצוען, אבל הרבה פעמים אנחנו מתרכזים בחלקים הטכניים ושוכחים שתהליך המשכנתא הוא תהליך שבו אנחנו חושפים את הנתונים הכי אישיים שלנו. 

זו הסיבה בדיוק בגללה מומלץ לוודא שתהיה לכם כימיה טובה עם יועץ המשכנתאות עמו בחרתם לגשת לתהליך המשכנתא. 

לסיכום

ישנן מספר טעויות נפוצות שניתן להיתקל בהם בתהליך המשכנתא, וכעת אחרי שאתם מכירים אותן חשוב שתשאלו את עצמכם את השאלה הבאה בצורה הכי כנה:

"האם אתם רוצים לבצע את תהליך המשכנתא ללא ייעוץ מקצועי?"

אני מראש אומר שזה אפשרי. אנשים לוקחים משכנתא גם ללא יועץ משכנתאות, אך כדי לעשות זאת הם צריכים להיות בטוחים שיש להם את הזמן הנדרש ללמוד את תחום המשכנתאות, הידע והיכולת המקצועית לנתח את המצב הפיננסי שלהם,

היכולת לבנות תמהיל משכנתא שבאמת יהיה נכון עבורם, וכמובן שסדר, ארגון ויכולות משא ומתן יהיו מבורכים בתהליך כזה. 

אם אתם לא "שולטים" באחד מהדברים שהזכרתי כאן –  אל תהמרו על הכסף שלכם.

פנו ליועץ משכנתאות לייעוץ ראשוני ללא התחייבות ולקבלת הכוונה. 

Ⓒ כל הזכויות שמורות לאמון משכנתאות

אז מה היה לנו כאן בעצם?

מאמרים מומלצים:

מה החשיבות של פוליסת ביטוח חיים למשכנתא עבור מי שרוכשים דירה? ומה עושים במקרה של דחיית ביטוח? סוכן ביטוח חושף את כל הסודות שצריך להכיר.

ביטוח חיים למשכנתא: הדרך הנכונה להבטיח את תשלומי המשכנתא

מיד אחרי החתימה על המשכנתא, הבנק יבקש מכם לבצע מספר משימות לפני העברת כספי המשכנתא, השלב הזה נקרא שלב הבטחונות. אחת המשימות שהבנק ידרוש מכם היא: ביצוע ביטוח חיים למשכנתא. במאמר הבא אנו מארחים את נתנאל ישעיהו, מנכ"ל "ממריאים ביטוח ופיננסיים" וחושפים את כל הדברים שחשוב לדעת על ביטוח חיים למשכנתא.

[... המשך קריאה ... ]
אחת המטרות של כולם היא לקחת את המשכנתא ללא טעויות. אז ממה צריכים להיזהר ואיך להימנע ממכשולים בתהליך המשכנתא? יועץ משכנתאות חושף את כל הסודות. תמהיל משכנתא

משכנתא ללא טעויות | איך להימנע מטעויות נפוצות בתהליך המשכנתא?

יש לא מעט הנחות יסוד שאנו נוטים לקחת כאשר אנו רוכשים את הדירה הראשונה שלנו. לעתים ההתרגשות הגדולה גורמת לנו לפספס את הדברים החשובים. אז איך ניתן לקחת משכנתא ללא טעויות ואילו אותיות קטנות חייבים להכיר? יועץ משכנתאות חושף את כל המכשולים שבתהליך המשכנתא.

[... המשך קריאה ... ]
כמה משכנתא נוכל לקבל? איך מחשבים הכנסה פנויה לטובת קבלת המשכנתא? מה הבנק מחשיב כהכנסה לחישוב המשכנתא?

הכנסה פנויה למשכנתא

הכנסה פנויה למשכנתא היא הבסיס לפיו הבנק מחשב כמה משכנתא נוכל לקבל. יועץ משכנתאות מסביר מהי הכנסה פנויה ואיך הבנק מתייחס להכנסות שלכם.

[... המשך קריאה ... ]
מיחזור משכנתא ואיחוד הלוואות עם יועץ משכנתאות מצוות המומחים שלנו, לייעוץ משכנתאות מקצועי עם תמהיל משכנתא מנצח גם במקרה של מחיר למשתכן.

מיחזור משכנתא ואיחוד הלוואות

בשנת 2023 עלתה כמות הפניות לטובת מיחזור משכנתא ואיחוד הלוואות בשל זינוק הריביות והמדדים. במאמר הבא נסביר איך ביצוע תהליך של איחוד ההלוואות עם יועץ משכנתאות מצוות המומחים שלנו יאפשר לכם לקבל תמהיל משכנתא מנצח , תנאים מעולים והכי חשוב: יפתח לכם את הדרך להבראה כלכלית.

[... המשך קריאה ... ]

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מאמרים נוספים שכדאי לקרוא:
מה החשיבות של פוליסת ביטוח חיים למשכנתא עבור מי שרוכשים דירה? ומה עושים במקרה של דחיית ביטוח? סוכן ביטוח חושף את כל הסודות שצריך להכיר.

ביטוח חיים למשכנתא: הדרך הנכונה להבטיח את תשלומי המשכנתא

מיד אחרי החתימה על המשכנתא, הבנק יבקש מכם לבצע מספר משימות לפני העברת כספי המשכנתא, השלב הזה נקרא שלב הבטחונות. אחת המשימות שהבנק ידרוש מכם היא: ביצוע ביטוח חיים למשכנתא. במאמר הבא אנו מארחים את נתנאל ישעיהו, מנכ"ל "ממריאים ביטוח ופיננסיים" וחושפים את כל הדברים שחשוב לדעת על ביטוח חיים למשכנתא.

[ ... המשך קריאה ... ]
הלוואה כנגד נכס יכולה להיות פתרון מצוין במקרים בהם אנו צריכים תזרים כסף חד פעמי ולכל מטרה שנרצה, לרבות איחוד הלוואות והורדת סכום ההחזר החודשי

הלוואה כנגד נכס

הלוואה כנגד נכס היא אפשרות מימון פופולרית למי שיש לו נכס וזקוק לסכום כסף נוסף למחיה ולצרכים נוספים. במקרה כזה, אפשר לקחת הלוואת משכנתא לפריסה ארוכת טווח כאשר הבטוחה היא הנכס הקיים ובכך לשפר את מצבכם הפיננסי, להגשים חלומות ולעתים להוזיל את סכום ההחזר החודשי שאתם משלמים על הלוואות רגילות. במאמר הבא יועץ משכנתאות מסביר כיצד הלוואה כנגד נכס תסייע לכם להגשים את המטרות האלה.

[ ... המשך קריאה ... ]
לא יודעים מתי לפנות ליועץ משכנתאות בתהליך המשכנתא? במאמר הבא נסביר מדוע כדאי לעשות זאת לפני שמגישים בקשה לאישור עקרוני או בונים תמהיל.

מתי לפנות ליועץ משכנתאות? נהוג לומר: טיימינג זה הכול בחיים

מצאתם את הבית שאתם רוצים לרכוש, ואתם רגע לפני לקיחת משכנתא ואתם לא בטוחים מתי כדאי לפנות ליועץ משכנתאות בתהליך? במאמר הבא נסביר מדוע כדאי לעשות זאת עוד טרם הגשתם את הבקשה לאישור עקרוני למשכנתא ולאחר שיש לכם תמהיל משכנתא שמתאים לצרכים שלכם.

[ ... המשך קריאה ... ]
משכנתא לשיפוץ הדירה - המדריך המלא לתהליך משכנתא לשיפוץ הבית. החל מאחוז המימון שתוכלו לקבל ועד לקבלת אישור עקרוני למשכנתא | יועץ משכנתאות

משכנתא לשיפוץ הדירה – המדריך המלא שאתם חייבים להכיר

אם חשבתם שמשכנתא לוקחים רק מי שרוכשים נכס, אז כדאי שתדעו שישנה אפשרות שלמה לנטילת משכנתא לטובת שיפוץ והפיכת הדירה שלכם לבית החלומות שתמיד רציתם. במאמר הבא נסביר מהי משכנתא לשיפוץ, מהו אחוז המימון שתוכלו לקבל ומה השוני בין משכנתא לרכישת דירה ומשכנתא לשיפוץ הבית.

[ ... המשך קריאה ... ]
אחת המטרות של כולם היא לקחת את המשכנתא ללא טעויות. אז ממה צריכים להיזהר ואיך להימנע ממכשולים בתהליך המשכנתא? יועץ משכנתאות חושף את כל הסודות. תמהיל משכנתא

משכנתא ללא טעויות | איך להימנע מטעויות נפוצות בתהליך המשכנתא?

יש לא מעט הנחות יסוד שאנו נוטים לקחת כאשר אנו רוכשים את הדירה הראשונה שלנו. לעתים ההתרגשות הגדולה גורמת לנו לפספס את הדברים החשובים. אז איך ניתן לקחת משכנתא ללא טעויות ואילו אותיות קטנות חייבים להכיר? יועץ משכנתאות חושף את כל המכשולים שבתהליך המשכנתא.

[ ... המשך קריאה ... ]
כמה משכנתא אפשר לקחת לרכישת הדירה הראשונה שלנו? יועץ משכנתאות מסביר איך תדעו לחשב כמה משכנתא תוכלו לקבל על סמך נתוני העסקה וההכנסות שלכם.

כמה משכנתא אפשר לקחת לרכישת הדירה הראשונה

כמה משכנתא אפשר לקחת לרכישת הדירה הראשונה שלנו? איך הבנק קובע את סכום המשכנתא שהוא מוכן להעמיד עבורכם?
יועץ משכנתאות מסביר איך תדעו לחשב כמה משכנתא תוכלו לקבל על סמך נתוני העסקה וההכנסות שלכם.

[ ... המשך קריאה ... ]
משכנתא ללא הון עצמי לרכישת דירה ראשונה אפשרית במקרים מסוימים. יועץ משכנתאות מסביר באילו מקרים והאם כדאי לקחת את הסיכון שבתהליך כזה?

משכנתא ללא הון עצמי – האם זה אפשרי ומה הסיכונים בתהליך?

על אף שבנק ישראל קבע מינימום הון עצמי לרכישת דירה, ישנם כאלה שניגשים לתהליך משכנתא ללא הון עצמי. האם זה אפשרי? ובכן ברמה העקרונית רכישת דירה ראשונה ללא הון עצמי אפשרית במקרים מסוימים. יועץ משכנתאות מסביר באילו מקרים והאם כדאי לקחת את הסיכון שבתהליך כזה.

[ ... המשך קריאה ... ]
האם יש דבר כזה משכנתא הפוכה לרכישת דירה? יועץ משכנתאות מסביר מה אחוז המימון שתוכלו לקבל במשכנתא הפוכה לרכישת דירה או שיפור הון עצמי לרכישה.

משכנתא הפוכה לרכישת דירה

האם יש דבר כזה משכנתא הפוכה לרכישת דירה? התשובה אולי תפתיע אתכם אבל כן ישנה אפשרות להשתמש במשכנתא הפוכה לטובת רכישת דירה. יועץ משכנתאות מסביר כיצד ומתי תוכלו לקחת משכנתא הפוכה לטובת רכישת דירה.

[ ... המשך קריאה ... ]
מדוע אנשים פונים ליועץ משכנתאות? האם הם יכולים לבצע את התהליך לבדם? מה תפקידו בייעוץ משכנתאות במיחזור? את כל התשובות ולפרטים נוספים היכנסו >>

מדוע אנשים פונים ליועץ משכנתאות?

עולם המשכנתאות תפס תאוצה בשנים האחרונות ויש לא מעט מדריכי משכנתא שיסבירו לכם את התהליך כולו, אז מדוע אנשים פונים ליועץ משכנתאות? האם הם יכולים לבצע את התהליך לבדם? מה התפקיד של יועץ משכנתאות? המאמר הבא יסביר הכל.

[ ... המשך קריאה ... ]
כמה משכנתא נוכל לקבל? איך מחשבים הכנסה פנויה לטובת קבלת המשכנתא? מה הבנק מחשיב כהכנסה לחישוב המשכנתא?

הכנסה פנויה למשכנתא

הכנסה פנויה למשכנתא היא הבסיס לפיו הבנק מחשב כמה משכנתא נוכל לקבל. יועץ משכנתאות מסביר מהי הכנסה פנויה ואיך הבנק מתייחס להכנסות שלכם.

[ ... המשך קריאה ... ]
מאחדים את ההלוואות למשכנתא לאיחוד הלוואות עם יועץ משכנתאות מצוות המומחים שלנו ומתחילים לנשום לרווחה

משכנתא לאיחוד הלוואות – עד 85% מימון משווי הנכס

משכנתא לאיחוד הלוואות היא משכנתא בה אנחנו מרכזים את כל ההלוואות בחשבון הבנק שלנו ומאחדים אותן למשכנתא אחת לכל מטרה. תהליך כזה מומלץ לבצע עם יועץ משכנתאות מצוות אמון משכנתאות, שלא רק ישיג לכם תנאים טובים, אלא גם יעזור לכם להגיע לנקודה שבה תוכלו לעמוד בהחזרים החודשיים.

[ ... המשך קריאה ... ]
משכנתא לכל מטרה - יועץ משכנתאות - אמון משכנתאות

משכנתא לכל מטרה – כל מה שאתם צריכים לדעת בתהליך

משכנתא לכל מטרה היא הלוואה ארוכת טווח בכפוף לשעבוד נכס. הבנקים מאפשרים משכנתא לכל מטרה עד למימון של 50% משווי הנכס בקיזוז המשכנתא הקיימת.
במאמר הבא יועץ משכנתאות מסביר מה השוני בין משכנתא לרכישת דירה ומשכנתא לכל מטרה, לאילו ריביות לצפות ומדוע יש חשיבות רבה לבניית תמהיל המשכנתא בצורה שתתאים לצרכים שלכם.

[ ... המשך קריאה ... ]
משכנתא הפוכה, משכנתא פנסיונית, משכנתא זהב מה זה משכנתא הפוכה? מה היתרונות במשכנתא הפוכה? משכנתא הפוכה או משכנתא פנסיונית בבנקים? שוחחו עם יועץ משכנתאות מצוות אמון משכנתאות ודעו מה רלוונטי עבורכם

משכנתא הפוכה או פנסיונית

משכנתא הפוכה או משכנתא פנסיונית או זהב, הם פתרונות מימון לבני הגיל השלישי, שיש להם נכס ללא משכנתא ומעוניינים בסכום כסף חד פעמי או חודשי לכל מטרה. במאמר הבא יועץ משכנתאות מסביר את סוגי הפתרונות הקיימים לבני הגיל השלישי וההבדלים בין משכנתא הפוכה למשכנתא פנסיונית.

[ ... המשך קריאה ... ]
איך מתחילים לבנות תמהיל משכנתא מנצח ואיך הוא ישפיע על האישור עקרוני למשכנתא? יועץ משכנתאות מסביר מהם הדברים החשובים בבניית תמהיל משכנתא.

תמהיל משכנתא מנצח

איך מתחילים לבנות תמהיל משכנתא מנצח ואיך הוא ישפיע על האישור עקרוני למשכנתא? יועץ משכנתאות מסביר מהם הדברים החשובים בעת בניית תמהיל משכנתא.

[ ... המשך קריאה ... ]
מהי הלוואת זכאות בתמהיל משכנתא? האם אתם זכאים להלוואה? ואיך היא משפיעה על עמלות הפירעון המוקדם? לקבלת אישור עקרוני עם יועץ משכנתאות >>

הלוואת זכאות ומענק מקום

מהי הלוואת זכאות? האם אנחנו זכאים להלוואה? ואיך משפיעה הלוואת הזכאות על המשכנתא ועמלות הפירעון המוקדם? במאמר הבא יועץ משכנתאות מסביר כיצד הלוואת זכאות במשכנתא יכולה לעזור לכם בתהליך המשכנתא.

[ ... המשך קריאה ... ]
האם כדאי למחזר את המשכנתא? מדוע מחזור משכנתא עם יועץ משכנתאות יבטיח שיש לכם תמהיל משכנתא מנצח רמז: לא כדאי להמתין לטלפון מהבנק כדי לחסוך היום.

האם כדאי למחזר את המשכנתא?

האם כדאי למחזר את המשכנתא? ובכן, אף אחד מהבנקים לא יתקשר אליכם על מנת להציע לכם לחסוך בהלוואת המשכנתא. אין להם אינטרס כזה. החיסכון לגמרי בידיים שלכם, ולכן מומלץ לבחון אחת לשנתיים את פוטנציאל החיסכון במחזור המשכנתא.

[ ... המשך קריאה ... ]
מהו מדד המחירים לצרכן? איך הוא מופיע באישור עקרוני וכיצד משפיע עלות המשכנתא והאם כדאי לשלב מסלולים צמודים למדד בתמהיל משכנתא? יועץ משכנתאות

מדד המחירים לצרכן

מהו מדד המחירים לצרכן? מתי מתפרסם המדד? ואיך הוא משפיע באופן ישיר על עלות המשכנתא והאם כדאי לשלב מסלולים צמודי מדד במשכנתא? יועץ משכנתאות >>

[ ... המשך קריאה ... ]
מדד תשומות הבניה אמנם אינו חלק מתמהיל המשכנתא אך הוא בהחלט משפיע על עלות הרכישה של דירה מקבלן. יועץ משכנתאות מסביר איך ניתן לצמצם אותו.

מדד תשומות הבנייה

ברכישת דירה מקבלן, אנחנו צריכים לשלם את מדד תשומות הבנייה. יועץ משכנתאות מסביר כיצד ניתן לצמצם את העלות בגין המדד ומתי זה נכון עבורכם.

[ ... המשך קריאה ... ]
איך בונים תמהיל משכנתא נכון, מדויק וחסכוני בהתאמה אישית עבורכם? קראו את המדריך של יועץ משכנתאות לבניית תמהיל משכנתא וכך תחסכו במשכנתא.

איך בונים תמהיל משכנתא

תמהיל המשכנתא הוא מקור החיסכון העיקרי בהלוואת המשכנתא שלכם, במאמר הבא יועץ משכנתאות מסביר "איך בונים תמהיל משכנתא" שיהיה הנכון והחסכוני ביותר עבורם.

[ ... המשך קריאה ... ]
איזה תמהיל משכנתא לקחת כשאנחנו רוכשים דירה במחיר למשתכן. יועץ משכנתאות מסביר מה לעשות כשמקבלים אישור עקרוני למשכנתא ובוחרים תמהיל משכנתא

איזה תמהיל משכנתא לקחת

החל מחודש ספטמבר 2022 מופיעים שלושה סלים אחידים באישור העקרוני למשכנתא. יועץ משכנתאות מסביר איך תדעו איזה תמהיל משכנתא לקחת ומה הסיפור סביב הסל המוצע?

[ ... המשך קריאה ... ]
מיחזור משכנתא ואיחוד הלוואות עם יועץ משכנתאות מצוות המומחים שלנו, לייעוץ משכנתאות מקצועי עם תמהיל משכנתא מנצח גם במקרה של מחיר למשתכן.

מיחזור משכנתא ואיחוד הלוואות

בשנת 2023 עלתה כמות הפניות לטובת מיחזור משכנתא ואיחוד הלוואות בשל זינוק הריביות והמדדים. במאמר הבא נסביר איך ביצוע תהליך של איחוד ההלוואות עם יועץ משכנתאות מצוות המומחים שלנו יאפשר לכם לקבל תמהיל משכנתא מנצח , תנאים מעולים והכי חשוב: יפתח לכם את הדרך להבראה כלכלית.

[ ... המשך קריאה ... ]
משכנתאות לזוגות צעירים שרוכשים דירה במחיר למשתכן ובשוק החופשי עם יועץ משכנתאות שיבנה עבורכם תמהיל משכנתא וישיג לכם אישור עקרוני למשכנתא.

משכנתאות לזוגות צעירים

משכנתאות לזוגות צעירים שרוכשים דירה במחיר למשתכן ובשוק החופשי עם יועץ משכנתאות שיבנה עבורכם תמהיל משכנתא וישיג לכם אישור עקרוני למשכנתא. הלוואת המשכנתא היא כנראה ההלוואה הגדולה ביותר שתיקחו בחייכם

[ ... המשך קריאה ... ]
מהו מיחזור משכנתא? יועץ משכנתאות מסביר מדוע כדאי לבדוק אחת לכמה זמן את תמהיל המשכנתא שלכם, רלוונטי גם: מיחזור משכנתא ואיחוד הלוואות.

מהו מיחזור משכנתא

מהו מיחזור משכנתא? יועץ משכנתאות מסביר מהו מיחזור משכנתא ואיך נכון לוודא שיש לכם תמהיל משכנתא שמתאים לצרכים שלכם, גם במקרה של איחוד הלוואות. מהו מיחזור משכנתא? מיחזור משכנתא הוא

[ ... המשך קריאה ... ]

סרטונים מהרשתות החברתיות:

עמלות פרעון מוקדם במשכנתא
נגן וידאו
nati3.2

לקוחות מספרים:

שלי מזרחי
שלי מזרחי
קרא עוד
"לשוקי אמון היקר, תודה מקרב לב על טיפול מקצועי ומסור. על ליווי אישי ועל הירידה לפרטים הכי קטנים שבעצם הם הגדולים והחשובים ביותר. אין שאתה בעל מקצועי ואיש מופלא עוד יותר. העובדה שהיית זמין בשעות לא שגרתיות ונתת לי להרגיש ביטחון שיש על מי לסמוך זה לא מובן מאליו"
נזי קמר
נזי קמר
קרא עוד
"אתם אלופים ליזי ושוקי תודה רבה לכם! אין עליכם. לפני שהגענו אליכם התהליך היה מתיש. איזה כיף שטיפלתם בנו ועוד הצלחתם להשיג תנאים נדירים. תודה רבה לכם :)"
בלה אברמוב
בלה אברמוב
קרא עוד
"תודה לכם יקרים שלנו שוקי וליזי היקרים עשיתם עבודה מדהימה!! לוויתם אותנו כל הדרך למשכנתא הבטוחה ביותר עם ריביות טובות. אני סופר ממליצה בחום. אוהבים אותכם ותודה על כל השלבים והזמינות בדרך למשכנתא"
סוזי בל
סוזי בל
קרא עוד
"איזה כיף! כשגיליתי שזכיתי במחיר למשתכן לא האמנתי שזה יקרה כל כך מהר. אני מתרגשת שאנחנו עוד רגע מסיום תהליך לקיחת המשכנתא תודה לך שהיית איתי בתהליך ותמיד זמין לכל שאלה שצצה לי"
אופיר ששון
אופיר ששון
קרא עוד
"שוקי תודה רבה על הכול, על רמת השירות והזמינות שלך. רואים שאיכפת לך ברמה האישית. אמליץ בחום לכל מי שאני מכירה שצריך משכנתא ביחוד אם הם זכו במחיר למשתכן"
משה חדיף
משה חדיף
קרא עוד
"העובדה שלא הרפית מהבנקאית עד שהמוכרים קיבלו את כסף רק עזרה לנו לקדם את העסקה. תודה רבה אלוף"
מתן רז
מתן רז
קרא עוד
"לא האמנתי התחסכו לי יותר מחצי מיליון ₪ במשכנתא. מי היה חושב שזה סכום שאפשר בכלל לחסוך? אין לי ספק שבמחזור הבא אני אפנה רק אליכם"
אלינור יוחננוב
אלינור יוחננוב
קרא עוד
"אני ממש שמחה שפנינו אליך. לא האמנתי שבתקופה שהריביות עולות יש אפשרות לחסוך במשכנתא, וגם גרמת לתהליך להיות קל והסברת לי כל הזמן מה הסטטוס, זה לא מובן מאליו. ממליצה בחום..."
מירב בניטה
מירב בניטה
קרא עוד
שוקי ורמי צוות אלופים !!מקצועים,אמינים,אכפתים,סובלנים ,קשובים,אין ספק שמי שצריך ייעוץ משכנתאות,איחוד הלוואות מומלץ מאוד, אין רמה ואיכות כזאת מס' 1.
אילנה אנטין
אילנה אנטין
קרא עוד
שוקי ורמי, תודה ענקית לכם על כל הליווי המדהים שנתתם לנו, על המקצועיות האדירה שלכם, על ההכוונה, ההסברים ועל המענה המיידי בכל עת שהיינו כל כך צריכים לו. על האדיבות, על הרצון ועל הנוכחות! הגשמנו חלום וקנינו דירה במחיר למשתכן אז תודה שהייתם שם בשבילנו ולצדינו ❤️
שי וליאת מדר
שי וליאת מדר
קרא עוד
רמי ושוקי היקרים! רציתי להגיד לכם תודה רבה!! מודה בהתחלה קצת חששתי כי לא ידעתי כלום ושום דבר בנוגע למשכנתא והתהליך עצמו ולהכנס לדבר כזה מלחיץ מאוד! ידעתם להסביר הכל מהכל, להכנס לראש הלחוץ שלי בנוגע לזה ולהורדות שיהיו ולהבין איך בדיוק להסביר לי מה נכון לנו ומה ולא. יכולה להגיד שהיום אני רגועה הרבה יותר כי אני יודעת שבאמת עשיתם את הכל שהמשכנתא תתאים בדיוק לצרכים שלנו. אז שוב תודה רבה!!😊🤭 ונתראה שוב שהריביות ירגעו 🤣
יוסי פינקו
יוסי פינקו
קרא עוד
מקצועי, מענה מהיר, יחס וליווי אישי! ממליץ בחום לכל מי שצריך משכנתא ביחוד אם הם מבצעים רכישה במסגרת מחיר למשתכן
עד ולידר שי
עד ולידר שי
קרא עוד
תותחים והכי מקצועיים עם יחס אישי מדהים. זמינים תמיד בכל רגע גם בשעות לא שעות. תהליך היה ברור ומובן לכל הדרך. הכל הופך לקל ומהר בזכותם. הם משפחה בשבילנו❤️
איילת אורן
איילת אורן
קרא עוד
משרד מנצח! תמיד זמינים לכל שאלה אפילו הקטנה ביותר, מקצועיות שיא, מתנגשים את כל המידע בגובה העיניים כך שהכל ברור ומובן! מומלצים בחום!
הלנה ואתי רובינסון
הלנה ואתי רובינסון
קרא עוד
שוקי ורמי תודה לכם על הטיפול המסור, המקצועי, על השרות הבלתי מתפשר, על המקצועיות והמקצוענות, על הזמינות והגמישות, על ההסברים גם כשהיה צריך ממש בבדידים 😅, תודה תודה תודה!!!
הקודם
הבא

השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם לשיחת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם לשיחת ייעוץ ללא התחייבות:

דילוג לתוכן